Cand vine vorba de tinutele de birou de vara, trebuie sa ai in vedere doua elemente foarte importante. Primul, materiale naturale cat mai usoare. Al doilea? Culorile pastelate te vor “racori” vestimentar in zllele caniculare!
În primul său sezon haute-couture pentru Jean Paul Gaultier, Duran Lantink reinterpretează arhiva casei printr-o abordare experimentală, fără a pierde din precizia savoir-faire-ului couture.
În primul său sezon haute-couture pentru Balenciaga, Pierpaolo Piccioli propune o nouă direcție pentru casă, în care rigoarea arhitecturală se întâlnește cu volumul, culoarea și măiestria atelierelor.
În cea de-a doua sa colecție pentru Armani Privé, Silvana Armani continuă să redefinească discret codurile casei, demonstrând că haute-couture poate impresiona și fără gesturi spectaculoase.