11 conturi cool de Instagram de urmarit pe timpul saptamanilor modei

Septembrie este luna prezentarilor de moda pentru sezonul primavara-vara 2017, iar pentru a putea trai si tu magia show-urilor, asigura-te ca urmaresti pe Instagram cele mai cool fashioniste de acolo!

11 conturi cool de Instagram de urmarit pe timpul saptamanilor modei

Iata caror fashioniste trebuie sa le dai follow pe Instagram:

Giovanna Engelbert (@bat_gio)

Este director de moda pentru Vogue, editia japoneza, dar colaboreaza si cu W Magazine. Urmareste-o pentru ca merge la cele mai interesante prezentari de moda, dar si la cele mai exclusiviste petreceri.

On the way to @tomford @wmag #nyfw

A photo posted by Giovanna Engelbert (@bat_gio) on

Caroline de Maigret (@carolinedemaigret)

Parizianca chic, actrita si model consacrat: de ce nu ai urmari-o pe Instagram?

Mama’s got a brand new coat @chanelofficial

A photo posted by Caroline de Maigret (@carolinedemaigret) on

Chiara Ferragni (@chiaraferragni)

Probabil o stii datorita blogului ei, The Blonde Salad. Chiara Ferragni e o tipa super-stylish, iar noi cu siguranta vrem sa fim la curent cu experientele si aprecierile sale legate de saptamanile modei!

Citeste si:
Cum sa fii mai populara pe Instagram – sfaturi de la cea mai urmarita vedeta, Selena Gomez

Erika Boldrin (@erika_boldrin)

Trebuie sa o urmaresti. Pur si simplu trebuie – atata timp cat esti si tu la fel de pasionata de moda cum e ea. In plus, Erika are un stil aparte, extrem de cool si modern, de la care fiecare poate invata ceva.

These boyfriend J. #denimessential @pimkie (more pics and details on my blog)

A photo posted by Erika Boldrin (@erika_boldrin) on

Gigi Hadid (@gigihadid)

Nu stiu ce as putea spune despre Gigi, care sa nu fi fost spus deja. Este un adevarat fenomen in lumea modei si cu siguranta unul dintre cele mai in voga modele din generatia ei.

A photo posted by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Karlie Kloss (@karliekloss)

Pentru ca e superba. Si pentru ca merge la cele mai cool prezentari de moda si are prietene la fel de stylish ca ea (gandeste-te la Cara Delevingne sau Joan Smalls)!

secret @swarovski coming soon

A photo posted by Karlie Kloss (@karliekloss) on

Kendall Jenner (@kendalljenner)

Pe Kendall nu ai cum sa nu o cunosti, a mers pe podium pentru cele mai mari nume din industrie, iar acest sezon cu siguranta nu va face exceptie. Plus ca participa la niste campanii de moda super cool, pe care le posteaza intotdeauna pe Instagram!

tea time

A photo posted by Kendall Jenner (@kendalljenner) on

Kristina Bazan (@kristinabazan)

Beauty bloggerul momentului, Kristina Bazan este mereu la curent cu noile aparitii in domeniu si are cele mai interesante idei legate atat de frumusete, cat si de stil si fashion.

 

A photo posted by Kristina Bazan (@kristinabazan) on

Linda Tol (@lindatol_)

Urmareste-o pentru ca este super-stylish, iar combinatiile sale vestimentare sunt mereu neasteptate si extrem de actuale. A, si pentru ca stilul ei de viata este atat de relaxat incat, daca stai suficient de mult pe contul ei, ai avea impresia ca esti si tu in vacanta undeva pe acolo, in Copenhaga, Puglia sau New York.

I went out to buy some bread

A photo posted by Linda Tol (@lindatol_) on

Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

Fiindca e stilista si are un simt aparte al modei. Si deoarece contul ei de Instagram iti poate servi drept o sursa de inspiratie fara sfarsit, atat in ceea ce priveste vestimentatia, cat si stilul de viata!

Rock steady

A photo posted by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Citeste si:
Top 10 cel mai bine imbracate fashioniste ale saptamanii

Who What Wear (@whowhatwear)

Nu e o tipa, sunt probabil mai multe. E, de fapt, o revista online de fashion, care posteaza mereu continut relevant, inclusiv reportaje de catwalk si tendintele urmate de celebritatile noastre preferate.

Foto: Instagram
Text: Bianca Barsan

Urmăreşte cel mai nou VIDEO incărcat pe elle.ro
Recomandari
Unica.ro
Trending news
Mai multe din lifestyle